20 gru 2013

Bombki! / Mała & Młoda

Hej, hej!
Aby wprowadzić bardziej świąteczny nastrój na blogu i nie tylko. Wraz z Młodą przygotowałyśmy dla was pomysł, który został nam podesłany przez Kornelię. Nie jest wiec nasz. Za to bardzo dziękujemy Korneli, za pomysł oraz za to, że pomyślała. :) Bombkę, którą pokażemy można przerobić na kilkanaście innych sposobów. My zaprezentujemy pomysł na bombkę z cekinami. Wykonanie takie bombeczki jest czasochłonne, a także należy raczej do tych bardziej cierpliwych. Nasza ozdoba jest sama w sobie ciężka jak na bombkę. Nie trzeba jej więc wieszać na choince, ale możemy przyozdobić okna, czy gdzieś w domu. :) To zależy już od was.
Potrzebne materiały: 

  • cekiny, dość dużo ( wszystko zależy od tego jaką macie kulę)
  • szpilki, też w miarę dużo (najlepiej takie krótkie 14 mm) 
  • styropianowa kula/bombka (można kupić w różnego rodzaju sklepach papierniczych np.: Empik; ja tę bombkę kupiłam w takim tych tanich sklepach za 1 zł wraz z ta niteczką; wielkość bombki zależy od was.)
  • specjalny haczyk z wkrętka, jeśli nie macie sznurka. 
Wykonanie: 

Nawlekamy cekiny na szpilki. 

I zaczynamy wbijać po kolei. Jeśli nie mamy sznureczka do zawieszenia zanim zaczniemy wbijać cekiny, wkręcamy haczyk. :) 


Bombka- Mała

Bombka Korneli. (użycie haczyka)
I gotowe. :D
Młoda zrobiła taką kolorową bombkę z różnych kolorów cekinów. Jeśli macie dużo kolorowych cekinów to możecie zrobić jakieś wzory na waszej bombce. Na takie styropianowe kule można też przykleić sypki brokat lub przyprawy. U nas w szkole na choinki robiliśmy właśnie z przypraw. Minusem tego jest to, że jeśli dana przyprawa, której użyjemy ma dość wyrazisty zapach np. curry, cynamon, to nie pachnie różami. Oczywiście zależy jak dla kogo. Ja zbytnio nie lubię wąchać przypraw. 
Mam nadzieję, że pomysł Korneli wam się spodobał i z chęcią sami zrobicie takie bombki. 

Pozdrawiamy i życzymy Wesołych Świąt. Młoda i Mała. :3


2 komentarze:

  1. Jeej. Mój pomysł. ^^ Wasza wyszła bardzo ładnie. W zeszłym roku robiłam jeszcze całą kolorową. :3

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny pomysł. :D Wyglądają nieco rockowo dzięki tym szpilkom z główkami. ;)

    OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad po sobie, a będziemy bardzo wdzięczne.