10 kwi 2013

Fit ?? cz.2 / Mała ^^

Cześć ! ♥
Mam zamiar pokazać wam dalszą cześć ćwiczeń. Ostatnio przedstawiłam ćwiczenia na cellulit i brzuch. + jak dowiedziałam się od jednej z czytelniczek na cellulit można też robić zwyczajne przysiady choćby 25-50 :> Dzisiaj mam dla was ćwiczonka na uda, brzuch, piersi, boczki i twarz .
Jedno ze zdj. znalezionych w Internecie

To takie ogólne na uda, brzuch, piersi i boczki :)

Ćwiczenia na pozbycie się podwójnego podbródka


Ćwiczenie nr 1) Wciągnij dolną wargę tak, by znalazła się na dolnych zębach. Otwórz szeroko żuchwę (zachowując pozycję opisaną powyżej) i na przemian podnoś ją i opuszczaj. Wykonuj to ćwiczenie tak długo, jak będziesz w stanie, następnie odpręż twarz.


Ćwiczenie nr 2) Wykonaj serię delikatnych uderzeń podbródka za pomocą górnej powierzchni dłoni (tj. tą częścią dłoni, na której znajdują się kostki). Wykonuj to ćwiczenie tak długo, jak będziesz w stanie; powtarzaj to ćwiczenie tak często, jak to możliwe.


Ćwiczenie nr 3) Żuj gumę do żucia. Chociaż w normalnych warunkach jest to niezalecane, ponieważ żucie gumy sprawia, że Twój żołądek nabiera przekonania, że za chwilę otrzyma sporą dawkę pokarmu i uruchamia cały proces trawienia zupełnie niepotrzebnie, niemniej w tej sytuacji guma do żucia może pomóc Ci pozbyć się podwójnego podbródka.


Ćwiczenie nr 4) Usiądź wyprostowany, zamknij usta. Podnieś głowę wysoko tak, by widzieć sufit, następnie dolną wargą przykryj górną wargę tak dalece, jak to możliwe, powinieneś poczuć napięcie mięśni podbródka. Zachowaj tę pozycję około 5 do 8 sekund, a następnie odpręż twarz. Powtórz to ćwiczenie 5 razy.


Pamiętaj, że aby przyspieszyć proces spalania tłuszczu nagromadzonego na twarzy i ujędrnić ją, musisz spożywać produkty o niskiej zawartości tłuszczu i wykonywać regularnie opisane powyżej ćwiczenia.

Ćwiczenia na nogi, uda i pośladki 
Ćwiczenie pierwsze
Połóż się na boku i podeprzyj się na ugiętym łokciu. Obydwie nogi unieś nad podłoże. Następnie górną nogę unieś wyżej z palcami skierowanymi do góry.
Wróć do pozycji wyjściowej, a następnie ćwiczenie powtórz w dwóch seriach po 8 razy z przerwą 15 sekund na obie strony.
Ćwiczenie drugie
Usiądź na podłożu, podeprzyj się na obu łokciach i ugnij kolana. ćwiczenie polega na unoszeniu do góry miednicy tak, aby tułów i uda tworzyły linię prostą. Wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund. Ćwiczenie wykonujemy w dwóch seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.
Ćwiczenie trzecie
Połóż się na plecach, ramiona połóż wzdłuż ciała, nogi ugnij w kolanach, stopy oprzyj o podłoże. Ćwiczenie rozpoczynamy unosząc pośladki do góry, tak aby tułów tworzył linie prostą. Stopy silnie dociągamy w kierunku kolan, a pięty pozostają nadal oparte o podłoże.
Nogi unosimy na przemian. Wyprostowaną w górze nogę możesz utrzymywać przez kilka sekund. Ćwiczenie wykonujemy w dwóch seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.
Ćwiczenie czwarte
Połóż się na brzuchu, ręce wsuń pod czoło. Równomiernie podnoś i opuszczaj jedną nogę. Nie powinnaś jej opuszczać do czasu kiedy odczujesz napięcia mięśni w pośladku. Stopa powinna być skręcona na zewnątrz. Ćwiczenie wykonuj na przemiennie raz jedna, raz druga noga w czterech seriach po 8-10 razy z przerwami 15 sekundowymi.
Ćwiczenie piąte
Połóż się na brzuchu, ręce wsuń pod czoło. Jedno kolano powinnaś ugiąć tak, aby udo i podudzie tworzyły kat prosty. Udo zgiętej nogi unoś do góry tak, aby mięśnie pośladka były silnie napięte. Ćwiczenie wykonuj na przemiennie raz jedna, raz druga noga w dwóch seriach po 8-10 razy z przerwą 15 sekund.
Ćwiczenie szóste
Połóż się na brzuchu, ręce wsuń pod czoło. Obydwa kolana ugnij tak, aby i podudzie tworzyło kąt prosty. Złączone razem obydwie nogi unieś do góry intensywnie napinając pośladki. Ćwiczenie wykonuj w dwóch seriach po 8-10 razy z przerwą 15 sekund.
Ćwiczenie siódme
Pozycja wyjściową jest pozycja leżąca na plecach z ugiętymi kolanami. Następnie wyprostuj plecy i podnieś się na wyprostowanych łokciach do góry. Piętę prawej stopy postaw na lewym kolanie i z tej pozycji prostuj prawą nogę tak, aby w pozycji końcowej uda były ustawione równolegle.
W pozycji końcowej kilkakrotnie prostujemy i zginamy stopę wyprostowanej nogi, aby bardziej poczuć mięśnie ud. Pozycje z wyprostowana nogą możesz utrzymywać przez kilka sekund. Ćwiczenie wykonuj w dwóch seriach po 8-10 razy z przerwą 15 sekund.
Ćwiczenie ósme
Pozycją wyjściową jest klęk podparty na dłoniach, tułów prosty. Unieś jedną nogę jednocześnie ją prostując, a następnie zegnij ją w kolanie. Pamiętaj o prostych plecach i aby Udo wyprostowanej nogi nie było powyżej linii przedłużenia tułowia. Ćwiczenie wykonuj w czterech seriach po 8-10 razy z przerwą 15 sekundową po każdej serii.
Ćwiczenie dziewiąte
Połóż się na plecach ze złączonymi nogami uniesionymi do góry i rękami rozłożonymi na boki lub wzdłuż ciała.. Ćwiczenie polega na rozsunięciu nóg jak najdalej na boki. Postaraj się jak najdłużej utrzymać zgięte biodra i wyprostowane nogi Ćwiczenie wykonuj w czterech seriach po 10 razy z przerwą 15 sekundową po każdej serii.
Ćwiczenie dziesiąte
Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach i ręce połóż wzdłuż ciała. Następnym krokiem jest powolne i równomierne unoszenie i opuszczanie miednicy tak, aby poczuć napięcie mięśni w dolnej części pleców i w pośladkach.
Napięcie to można również wzmocnić przez przesunięcie pięt w stronę pośladków. Ćwiczenie wykonuj w dwóch seriach po 8-10 razy z przerwą 15 sekund.
Ćwiczenie jedenaste
Połóż się na plecach, ręce rozłóż na boki, unieś nogi do góry i dociśnij do siebie wewnętrzne strony stóp z kolanami lekko ugiętymi. Następnie zginamy i prostujemy obydwie nogi. Podczas zginania prowadź kolana na zewnątrz, a podczas prostowania zbliżaj je do siebie. Ćwiczenie wykonuj w czterech seriach po 10 razy z przerwą 15 sekundową po każdej serii.

Ćwiczenie dwunaste
Stań w lekkim rozkroku, z wyprostowanym tułowiem, dłońmi położonymi na biodrach i stopami odchylonymi na zewnątrz. Powoli uginamy kolana schodząc w dół, i wracamy do pozycji wyjściowej. Możesz utrzymać pozycję z ugiętymi kolanami przez kilka sekund. Ćwiczenie wykonuj w czterech seriach po 10 razy z przerwą 15 sekundową po każdej serii.

Mam nadzieję, że spodobały się wam ćwiczenia z pierwszej jak i drugiej części . Wiem, wiem dużo do czytania, ale raczej każdy z was przeczyta to co was zainteresuje :) No następnego posta ^^


10 komentarzy:

 1. Fajny post, bardzo podobają mi się obok cwiczen te gify. C:
  http://zielonookaszatynka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeba sie za siebie wziąśc na wiosnę ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz u Ciebie spotkałam się z ćwiczeniami na podbródek:) zapisuje je i będę tu wpadała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. fajne . koniecznie musze sprubowac :)

  dodajemy do obserwowanych :) ?

  OdpowiedzUsuń
 5. świetny post! ;) jest naprawdę treściwy i przemyślany ;p

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo ciekawy post ! sama ostatnio zaczęłam ćwiczyć przy pomocy filmików z Mel B na YouTube. Polecam! :) dodaję do obserwowanych :).

  OdpowiedzUsuń
 7. O jak miło sama się zastanawiam jak zgubić trochę zbędnych kalorii, które się przez zimę odłożyły. W końcu trzeba mieć (albo raczej nie mieć) co pokazywać :)
  No właśnie tylko trzeba się wziąć ostro do pracy i przestać się obżerać świństwami tylu hamburgery i frytki z głębokiego tłuszczu

  OdpowiedzUsuń
 8. musze zaczac cwiczyc, alebrak mi motywacji :(
  ciekawe cwiczenia :)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad po sobie, a będziemy bardzo wdzięczne.